Unit 116 Fall Sectional

Buffalo NY
Sept 16-18, 2011


Friday Morning Open Pairs
26.5 Tables

MPsABCNamesScore
6.17
1


Saleh Fetouh - Randolph Seidenberg Jr, Buffalo NY70.19%
4.63
2
1

Fred Yellen, Buffalo NY; James Gullo, Hamburg NY62.90%
3.47
3
2

Susan Bergman, East Amherst NY; E Finton, Getzville NY62.44%
2.60
4
3
1
June Feuerstein, Buffalo NY; Barbara Sadkin, Williamsville NY60.22%
1.95
5


John Bielinski, W Seneca NY; Elbert HargesheimerIII, Hamburg NY60.05%
2.16
6
4
2
John Marvin III, Buffalo NY; Arthur Matthies, East Amherst NY58.83%
1.38
5

John Kirsits, East Amherst NY; Ken Meier, Orchard Park NY57.82%
0.99
6

Paul Cronin, Niagara Falls ON; Mary Jo Crone, Colden NY57.55%
1.10

3
Franklin Kidd, Lancaster NY; Andy Fairweather, Niagara Falls ON52.97%
0.82

4
Barbara Landree, Lewiston NY; Gary Schmitt, Buffalo NY50.33%
0.62

5
Ruth Kozower, Getzville NY; Nadine Stein, Williamsville NY49.60%

Friday Afternoon Open Pairs
20.5 Tables

MPsABCNamesScore
5.17
1


Jim Mathis, Clarence NY; Beverly Cohen, Buffalo NY67.55%
3.88
2
1

Paul Cronin, Niagara Falls ON; Mary Jo Crone, Colden NY61.90%
2.91
3


Saleh Fetouh, Buffalo NY; David Hemmer, East Amherst NY60.57%
2.18
4


John Toy - Judith Marshall, Buffalo NY60.46%
1.81
5


Rick Benstock, Buffalo NY; Elbert HargesheimerIII, Hamburg NY59.25%
1.23
6


Joan Rose, Buffalo NY; Christine Urbanek, Tonawanda NY58.51%
2.63
2

Elaine Universal, Eden NY; Robert Padgug, Amherst NY58.43%
1.97
3
1
Jane Larcom, Hamburg NY; Faith Perry, Lancaster NY58.33%
1.48
4

Susan Bergman, East Amherst NY; E Finton, Getzville NY56.51%
1.11
5

James Madan, Wilson NY; Mark Pascale, Lockport NY55.37%
1.38
6
2
Judy Kaprove, Williamsville NY; Andy Fairweather, Niagara Falls ON54.15%
1.04

3
Richard McGowan, Williamsville NY; Kenneth Wagner, Amherst NY50.94%
0.87

4
Joyce Greenspan - Arthur Matthies, East Amherst NY50.18%
0.58

5
Shakeel Ahmad - Manju Ceylony, Clarence Center NY49.96%

Saturday Morning Open Pairs
23.5 Tables

MPsABCNamesScore
5.67
1


Randolph Seidenberg Jr, Buffalo NY; Jay Costello, East Amherst NY64.20%
4.25
2


Walter Majewski, W Seneca NY; Stanley Kozlowski, Clarence NY63.55%
3.19
3


Christy Kellogg, Buffalo NY; Elbert HargesheimerIII, Hamburg NY63.02%
2.39
4


Harry Cheung, Williamsville NY; Vincent Pesce, North Tonawanda NY59.86%
3.94
5
1
1
Edward Borosky, Ocala FL; Elsie Rogers, Clarence NY59.55%
1.35
6


Saleh Fetouh, Buffalo NY; Jim Mathis, Clarence NY59.24%
2.96
2

Jeanne Gladysz - Patricia Burns, Buffalo NY56.69%
2.22
3
2
Franklin Kidd, Lancaster NY; Betty Metz, Grand Island NY55.85%
1.66
4
3
Jean Sullivan, Eggertsville NY; Linda Wynes, Hamburg NY55.59%
1.38
5

John Marvin III, Buffalo NY; Usha Khurana, Snyder NY53.91%
0.93
6

Carolyn Siracuse, E Amherst NY; Helen Panza, Grand Island NY53.12%
0.92

4
Daniel Lerminiaux, Olean NY; Paige Drake, Allegany NY51.67%
0.69

5
Shakeel Ahmad - Manju Ceylony, Clarence Center NY51.24%
0.57

6
Barbara Landree, Lewiston NY; Marietta Kalman, E Amherst NY49.44%

Saturday Afternoon Open Pairs
20.0 Tables

MPsABCNamesScore
5.00
1


Saleh Fetouh, Buffalo NY; Jim Mathis, Clarence NY64.27%
3.75
2
1

Howard Foster - Michael Ryan, Buffalo NY63.83%
2.81
3
2

Lana Creal, Warren PA; Mark Pascale, Lockport NY62.96%
2.11
4
3
1
Shakeel Ahmad - Manju Ceylony, Clarence Center NY62.42%
1.58
5


Randolph Seidenberg Jr, Buffalo NY; Jay Costello, East Amherst NY61.66%
1.19
6


Arthur Morth, Grand Island NY; Dian Petrov, Buffalo NY60.46%
1.48
4

Joanne Kelley, Fredonia NY; Chongmin Zhang, Getzville NY60.24%
1.23
5

Catherine Majewski, W Seneca NY; Patricia Rasmus, Hamburg NY58.71%
0.83
6

Susan Bergman, East Amherst NY; Elaine Universal, Eden NY55.66%
1.38

2
Barbara Landree, Lewiston NY; Marietta Kalman, E Amherst NY52.40%
1.04

3
J Garrity - Janice O'Mara, Buffalo NY52.07%
0.78

4
Judy Zeckhauser, Buffalo NY; Judy Kaprove, Williamsville NY51.09%
0.58

5
Beverly Gibbs - Betty Delvecchio, Wellsville NY47.39%

Sunday Swiss Teams
23 Tables

MPsABCNamesScore
8.25
1


Saleh Fetouh - Randolph Seidenberg Jr, Buffalo NY; Jim Mathis, Clarence NY; Christine Urbanek, Tonawanda NY168.00
6.19
2


Michael Ryan - Fred Yellen - Dian Petrov, Buffalo NY; Judy Graf, Clarence NY147.00
4.64
3


Donna Steffan - Jay Costello, East Amherst NY; Eugene Harvey, Lackawanna NY; James Gullo, Hamburg NY133.00
5.69
4
1

Shakeel Ahmad - Manju Ceylony, Clarence Center NY; Ken Meier, Orchard Park NY; N Wolstoncroft, Buffalo NY128.00
4.27
5
2
1
Liz Bryers - Janet Glazebrook - Christine Perrin, St Catharines ON; Bonnie Taylor Gillings, Lewiston NY126.00
2.36
6


Sharon Benz - Margaret Klamp - Beverly Cohen - Judith Marshall, Buffalo NY125.00
3.20
7
3

Paul Libby - Barbara Libby, Tonawanda NY; Jeffrey Bender, Buffalo NY; Richard Cramer-Benjamin, N Tonawanda NY119.00
2.15
4/5

Kathleen Landon, Pittsford NY; Barbara Drake - Sandra Stockton - Thomas Mulgrew, Rochester NY118.00
2.15
4/5

Kathy Pollock - Susan Bergman, East Amherst NY; Elaine Universal, Eden NY; Chongmin Zhang, Getzville NY; Joanne Kelley, Fredonia NY118.00
1.95

2
Cynthia Helfman, East Amherst NY; Marilyn Sultz, Snyder NY; Ruth Wurster, Orchard Park NY; Nadine Stein, Williamsville NY99.00